Falcon Capital

Nowoczesne akademiki to potencjał na rynku

Inwestowanie w nowoczesne akademiki to dynamicznie rozwijający się sektor rynku nieruchomości komercyjnych. Niedostateczna ilość miejsc noclegowych w ofercie uczelni wyższych i zwiększające się oczekiwania studentów względem lokali pod wynajem wymuszają na rynku nieruchomości nowe rozwiązania.

Popyt rośnie także dzięki napływowi studentów z zagranicy. Właśnie dlatego Metropolitan Investment realizuje inwestycję Gdańskiego Harwardu w centrum ośrodka akademickiego w Gdańsku.

” Obecnie istniejące zaplecze państwowych domów studenckich zaspokaja potrzeby mieszkaniowe tylko 9% studentów w Polsce. “

Ponadto, dynamicznie wzrasta liczba studentów napływających z zagranicy, co przy bogatej ofercie dydaktycznej uczelni wyższych, sprzyja zainteresowaniu inwestorów nowymi produktami inwestycyjnymi. Choć mikroapartamenty cechuje niewielki metraż, doświadczenie państw Europy Zachodniej kategoryzuje ten segment nieruchomości komercyjnych jako atrakcyjny dla inwestorów.

W porównaniu do akademików państwowych, prywatne domy studenckie zapewniają przede wszystkim znacznie wyższy standard. Co więcej, oferta tworzona przez inwestorów i deweloperów ulepszona jest o liczne udogodnienia w budynku, takie jak sieć Wi-Fi, zewnętrzne patio kawowe, pralnię czy miejsca parkingowe dla samochodów i rowerów.

Wykończenie inwestycji „pod klucz” spełnia wszystkie funkcje pełnowymiarowego mieszkania, a lokalizacja zapewnia nieograniczony dostęp do wszystkich atrakcji i wygodny dojazd do centrów handlowych, restauracji, czy klubów.

Top
Student Zone
Dynamiczna
marka w Polsce
Miejsce dla studentów do nauki, zabawy, budowy życiowego doświadczenia i długoterminowych przyjaźni.

SOCIAL MEDIA